1.miesto MSR dlhý triatlon Slovakman rozhovor

02.08.2014 10:52

1. Ako sa Ti pretekalo na Slovakmanovi?

Na Slovakmane som pretekala piaty krát. Tento rok bolo mojou výhodou, že som si neverila po materskej prestávke a čakala som, že sa budem strašne trápiť. Práve preto som sa netrápila a pretek som si užila. Samozrejme čo sa týka počasia Slovakman ako vždy nesklamal a jedným slovom to zhodnotím ako Teplo:-)

2. Popísala by ako si prežívala jednotlivé disciplíny? Čo bolo najľahšie, kde prišla kríza, ako si sa s ňou vyrovnala..?

Moja najväčšia kríza prišla pred posledným kolom plávania, keď som sa odvážila pozrieť na hodinky a uvidela som hrozivých 50minút. Asi preto mi dalo pár pretekárov jedno kolo:-) Na bicykli som musela zmazať veľkú stratu a keď som sa v treťom kole dostala na čelo, povedala som si, že už skúsim rýchlosť udržať a beh potom nejako pretrpím. Bol z toho môj osobák na 180km za 5:11 a na môj vlastný podiv som sa na behu netrápila. Možno preto, že som sa nemusela ponáhlať, možno z tehotenských hormónov, možno preto, že som nechtiac schudla a na beh som 3 kilá ľahšia..

3. Ako si sa na tento závod pripravovala? Mala si dosť času i s dieťaťom?

Príprava na Slovakman 2014 bola takmer nulová ale ako som už veľa krát povedala, pre mňa je hýbať sa bytostnou záležitosťou. Športovala som počas celého tehotenstva aj ihneď po pôrode. Tým, že som hneď závodila som sa naučila aj ako dopĺňať energiu kvôli dojčeniu, synak sa naučil vydržať chvíľku bezo mňa.. Od pôrodu som rada, keď mám čas 30-60minút denne si zašportovať a keď mi má kto postrážiť hlavne na pretekoch. Pretekanie je tento rok moja príprava.

4. Aké ambície si mala na štarte? Z čoho boli najväčšie Tvoje obavy?

Chcela som si dokázať, že zvládnem dlhý triatlon 8mesiacov od pôrodu. Umiestnenie ma až tak nezaujímalo ako dosiahnutý čas, aj keď svoju kožu som samozrejme nemala v pláne dať zadarmo. Ja rada súťažím aj keď mi to niekedy nejde. Plávanie je moja smrť ale bezhákové triatlony mi dávajú šancu dobehnúť zameškané.

5. Pretekala si v domácom prostredí. Mala si veľkú divácku podporu?

Najväčšou oporou by mi bol synček, no so švagrinou sme sa dohodli, že ju nebudem stresovať ešte tým aby sa presúvala autom. Na Slovakmane som sa ako vždy naháňala aj s manželom a pekne ma povzbudzoval, aj keď čakať sa mu na mňa nechcelo aby sme bežali spolu. Za tri roky triatlonovania to dotiahol na stupne a ja som na neho veľmi hrdá.

6. V akej časti závodu si vedela že vyhráš?

Ja keď sa dostanem na prvé miesto, tak si vždy vravím, že to nepustím aj keby som to mala potrieť krvou:-)

7. Aká bola organizácia, atmosféra, zázemie,...?

Slovakman sa stále zlepšuje v organizácii aj v atmosfére. Každý rok si poviem, že super a ďalší rok ma opäť prekvapí, že sa to ešte dá zlepšiť.

8. Ktoré preteky Ťa ešte čakajú?

Tento rok mi totálne nevyšli Powermany. V Nemecku som musela vzdať pre zimu, ostatné boli s dieťatkom priďaleko. Rakúsko mi zmenili na hákový krátky duatlon. ale aspoň sa mi konečne otvoril priestor pre Pilman, ktorý je v rovnakom dátume. Na konci sezóny si dám ešte polku v Podersdorfe.

9. Vnímala si u seba rozdiel vo výkonnosti po materskej?

Dúfam, že som výkonmi všetkých presvedčila, že materskou sa nič nekončí. Ak som ešte niekoho aj motivovala k športu po pôrode, tak som o to radšej. Plávaniene zostáva mojou slabinou a začínam rozmýšľať ako sa do ďalšej sezóny popasovať s časom, ktorý by som už konečne mala venovať tréningu tejto disciplíny.